Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Chovatelská stanice Pity - chov křečíků džungarských

 

 

Chovatelská stanice Pity se primárně zaměřuje na chov genově čistých křečíků džungarských. V minulosti jsme chovali křečíky původem z Čech a Slovenska, ale kvůli malé chovatelské základně, problémy s hybridními křečíky a hlavně z nutnosti obnovit genový fond jsme byli nuceni hledat křečíky v zahraničí. Naši chovní křečíci pocházejí z chovatelských stanic z různých zemí Evropy např. z Německa, Dánska, Švédska a Velké Británie, které přísně dodržují druhovou čistotu křečíků džungarských. 

V  budoucnosti se budeme snažit rozšířit chovnou základnu genově čistých křečíků a chov přímých potomků divokých křečíků džungarských.

Protože nám jde hlavně o zdraví našich křečíků, tak pravidelně kontrolujeme jejich zdravotní stav (běžné prohlídky, testy na parazity, testy na cukrovku). Snažíme se být i v kontaktu s majiteli našich svěřenců (pokud je to jen trochu možné), abychom věděli o každé změně zdravotního stavu našich mláďat. Jakmile se u našeho chovného křečíka džungarského nebo u některého z jeho potomků  vyskytne jakákoliv vážná dědičná nemoc, tak jsou tito křečíci z chovu vyloučeni.

Našim  křečíků poskytujeme to nejkvalitnější krmení, prostorné ubikace s podnětným prostředím a každodenní procházky v zabezpečeném výběhu. Naši křečíci jsou zvyklí na kontakt s člověkem  a samozřejmostí je kvalitní veterinární péče.

 

CHS Pity je registrovaná pod Českým křeččím klubem od ledna 2009

 

Obrazek