Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolik potravy křečík sní ?

18. 8. 2006
Křečíci v porovnání s většími hlodavci žerou poměrně hodně. Malá zvířata mají totiž poměrně velký povrch těla, kterým ztrácejí více tepla a rychleji se ochlazují. Proto, aby si udržela svou tělesnou teplotu, potřebují více energie než zvířata větší.
Kdyby jsme chtěli přesně spočítat kolik gramů potravy křečíci denně sežerou, zjistili by jsme, že to není jednoduché. Ne všechno, co křečíci z misky s potravou vyberou, totiž sežerou ihned. Část potravy si totiž přenesou ve svých lícních torbách do své "spíže". (V přírodě si křeček polní dokáže nashromáždit ve své zásobárně až 1O kg potravy.)
Aby váš křečík netloustnul, tpělivě vyčkejte až bude jeho miska s krmením prázdná a teprve potom ji doplňte. Křečíci jsou totiž velice mlsná zvířátka a často si vybírají jenom ty nejchutnější zrníčka a později odmítají jíst cokoliv jiného. Jestli hned od začátku křečíka naučíte, že další krmení dostane až po snězení daného přídělu, vyhnete
se pozdějším komplikacím s odmítáním některé potravy.

Přibližná denní spotřeba krmiva: 10-15 g
Přibližná denní spotřeba vody: 9-12 ml

Křečkovu "spižírnu" musíme pravidelně kontrolovat, protože se někdy stává, že potrava může navlhnout, páchnout zatuchlinou, nebo dokonce začít plesnivět. Krečík by mohl po pozření takových zásob onemocnět.

Obrazek